Hakkımızda

 Özel Çiçekli Bahçe Anaokulu, öncelikle sevginin, güven duygusunun kazandırılmasını hedefleyerek, çocukların yaş özelliklerini ve bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurup, uygun şartları hazırlayarak, çocukların “okul sevgisi”ni oluşturmak ve her alandaki gelişimlerine destek verip ilköğretime hazırlanmasını sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

 Okulumuz; çocukların psikomotor, bilişsel-dil, sosyal gelişim alanlarına destek olmakta, özbakım becerilerini geliştirerek, karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelebilen,  özdenetime sahip, araştırmacı, sorgulayan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Anaokulumuzda velilerimizle birebir yapılan toplantılarda çocukların gelişimleri hakkında sohbetler edilmekte, problem durumlarında çocuklarımıza ve velilerimize destek verilmekte, gerekli durumlarda yönlendirmeler yapılmaktadır. Çocuklarımızın gelişimleri çeşitli testlerle ve değerlendirme formlarıyla takip edilmekte, hazırlık grubu öğrencilerimiz için okul olgunluğu testleri yapılıp ilköğretime hazır bulunuşlukları hakkında velilerimiz bilgilendirilmektedir.

Özel Çiçekli Bahçe Anaokulu’nda İngilizce, Müzik, Seramik, Spor, Satranç, Drama, Bilgisayar ve Bale gibi branş dersi uygulamaları yapılmaktadır.

Yaparak, yaşayarak öğrenmenin bilincinde olarak, okul içi ve okul dışı gezilerimiz, cooking çalışmalarımız programımız içinde yer almaktadır. Çeşitli kutlamalar, önemli günler ve haftaların yer aldığı törenler okulumuzda velilerimizin de katılımıyla kutlanmaktadır.

Okul-aile işbirliğini kurabilmek amaçlı aile katılım programları oluşturulmaktadır. Velilerimizin meslek tanıtımı, cooking çalışmaları vb. faaliyetlerde okulun çalışmaları içinde yer almaları sağlanmaktadır.

 Özel Çiçekli Bahçe Anaokulu’nda sabah kahvaltısı , öğle yemeği, ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün beslenme hizmeti verilmektedir. Yemeklerimiz kontrolümüz altında kendi mutfağımızda pişirilmektedir.

 Servis hizmetleri rehber eşliğinde güvenli bir şekilde her semte gerçekleştirilmektedir.

Okulumuzda eğitim-öğretim sabah 08:00 akşam 17.00 saatleri arasında yapılmaktadır. M.E.B.‘nın belirlediği çalışma takvimindeki resmi ve dini bayramlar ile zorunlu tatiller dışında eğitimimiz 12 ay sürmektedir.